Szertartásvezetés

Anyakönyvvezető vagy szertartásvezető? Mi a különbség?

Az első lépés a törvényes házasság felé a házassági szándék bejelentése. Ezt legalább az esküvő előtt 30 nappal, maximum 12 hónappal lehet megtenni. A bejelentéshez a pár mindkét tagjára szükség van, és csak személyesen van rá lehetőség. Emellett arról is nyilatkoznia kell a párnak, hogy házasságuknak nincs semmilyen törvényes akadálya. A házassági szándék bejelentésére az anyakönyvi hivatalban van lehetőség. A házasságkötés bármelyik anyakönyvi hivatalban történhet.Az anyakönyvvezető elengedhetetlen ahhoz, hogy érvényes házasságot köthessetek, nélküle nem lehettek a magyar állam előtt férj és feleség. Hátránya, hogy egy anyakönyvvezetőt kötnek a törvények, mindent csak ezeknek megfelelően hajthat végre. Emellett tartani kell az esküvők menetrendjét is, hiszen egy napra egy anyakönyvvezetőnek általában nem csak egy esküvő jut. Az anyakönyvvezető csak egy rövid, kevésbé meghitt és egyedi szertartással tud szolgálni, ez sokszor nem az, amire egy pár vágyik.

Mi a szertartásvezető feladata?

Kérdezhetitek, hogy miért? Az nem egyenlő az anyakönyvvezetővel? A válasz az, hogy nem. Akkor mi a különbség?

A szertartásvezető az anyakönyvvezetővel szemben egy nem hivatalos személy. Külső helyszíneken tart szertartásokat, teljesen egyedi igényekre szabva. Hátránya, hogy érvényes házasságot nem lehet egy szertartásvezetővel kötni, ehhez csak az anyakönyvezetőnek van joga Magyarországon.

Hogyan lehet egyedi személyre szabott szertartás ugyanakkor érvényes házasság?

Gyakran előfordul, hogy a pár az általuk "ténylegesen" az esküvő dátumának gondolt nap előtt elmegy az anyakönyvi hivatalba és megköti az államilag elismert házasságot. Később a nagy naphoz pedig egy szertartásvezetőt fogad. Ebben az esetben az anyakönyvi hivatal csak egy formaság, amire szükség van, a valódi esküvő a szertartásvezető által megtartott ünnepélyes szertartás, ami minden esetben egyedi és megismételhetetlen.

Milyen érvek szólnak egy szertartásvezető mellett?

  • Személyre szabottan tartja a szertartást
  • A legapróbb részletekbe menően egyeztetni lehet vele a nagy nap menetrendjét
  • Bármilyen külső helyszínen lehet a szertartás
  • A szertartásvezetőt ti választjátok, eldönthetitek, hogy ki a legszimpatikusabb, kit szeretnétek, hogy levezényelje ezt az igazán különleges napot.

Miért jó, ha a ceremóniamestered a szertartásvezetőd is egyben?

  • Már eleve ott van, így biztosan nem késik el.
  • Nincs másik esküvője azon a napon így 100 százalékig rátok koncentrál
  • Nem kell 2 szolgáltatóval egyeztetni az esküvő menetéről, a CM mindennel tisztában van, nem kell külön koordinálni a szertartás vezetőt.
  • Árban is kedvezőbb, mintha külön szolgáltató bonyolítja le

Az én storym:

Amennyiben egy egyedi, személyre szabott szertartást szeretnétek, úgy keressetek bizalommal az alábbi elérhetőségeimen vagy írjatok üzenetet itt (helyszín és pontos dátum megadásával)!